Sezon wycieczek rowerowych W-MOIIB 2015 – zamknięty

W ramach propagowania zajęć sportowych i rekreacyjnych Warmińsko-Mazurska Izba Inżynierów Budownictwa w dniu 19 września br. zorganizowała dla swoich członków z rodzinami i sympatyków ostatni już w tym roku weekendowy rajd rowerowy.
Wycieczka pn. „Rowerem wzdłuż brzegu olsztyńskich jezior – Długie i Ukiel”, oprócz aspektów zdrowotnych i kondycyjnych miała również charakter szkoleniowo-informacyjny .
W trakcie przejażdżki urokliwymi ścieżkami rowerowymi wokół jezior, organizowano cykliczne przystanki, na których w ramach edukacji ekologicznej informowano uczestników
o podjętych przedsięwzięciach dotyczących ochrony środowiska naturalnego w naszym regionie. Ochrona jezior i ich otoczenia przed nieświadomą degradacją wymaga już dziś umiejętnego działania i upowszechniania wartości proekologicznych wśród mieszkańców oraz turystów Warmii, Mazur i Powiśla.
Celowo dobrana 18 km trasa, sprzyjająca pogoda i frekwencja oraz rozwaga i kondycja uczestników wycieczki sprawiły, że całość zaplanowanych atrakcji zakończono sukcesem, potwierdzonym pozytywnymi doznaniami naszych cyklistów. Walory wizualne, zdrowotne oraz edukacyjne potwierdziły potrzebę kontynuacji tak zorganizowanych działań w kolejnym roku kalendarzowym.
Wszystkich zainteresowanych działalnością sportową oraz relaksacyjną W-MOIIB, prosimy o ewentualne propozycje, wnioski i uwagi na adres e-mail: wam@piib.org.pl, za które z góry dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych sportowych wydarzeniach
w 2016 roku.