Odbyły się VI regaty inżynierów budownictwa

Za nami VI Regaty Żeglarskie Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa o Mistrzostwo Polski w klasie OMEGA, które odbyły się w sobotę 28 sierpnia br. na jeziorze Ukiel (Krzywe) w Olsztynie.
W zawodach wystartowało 10 załóg (3 osobowych) w klasie OMEGA standard.
O godz. 9.00 ceremonii otwarcia Regat dokonał Mariusz Dobrzeniecki Przewodniczący Rady W-MOIIB przy udziale Członków Rady W-MOIIB oraz reprezentujący Patrona Honorowego Regat Pan Piotr Grzymowicz Prezydent Olsztyna.

Po przeprowadzeniu losowaniu numerów startowych i łodzi wszystkim załogom i Gościom rozdano okolicznościowe koszulki i żeglarskie czapeczki z logo regat.
Rywalizację załóg z kei obserwowali zaproszeni Goście wraz z Przewodniczącym W-MOIIB, którzy nie szczędzili załogom gromkiego dopingu.

Po zaciętej rywalizacji, która zakończyła się ok. godz. 17.00 zwyciężyły następujące załogi:

I miejsce – Izba Warmińsko-Mazurska
II miejsce – Izba Pomorska
III miejsce – Izba Łódzka

Zakończenie regat odbyło się wręczeniem nagród i upominków, które wręczyli Mariusz Dobrzeniecki Przewodniczący Rady W-MOIIB przy udziale V-ce Prezydent Olsztyna Pani Haliny Zaborowskiej-Boruch.
Nie zabrakło również wymiany podziękowań za miło spędzony czas
i życzeń.

Następnie uczestnicy regat oraz goście wzięli udział w spotkaniu integracyjnym przy akompaniamencie zespołu muzycznego prezentującego szantowe rytmy.

Ogólnopolskie regaty to nie tylko sportowa rywalizacja, to też czas na spotkania członków Izb okręgowych z całej Polski, to nawiązywanie przyjacielskich więzi – to nas łączy.

Bardzo dziękujemy żeglarzom i Gościom za udział w regatach
w przyjacielskiej atmosferze z nadzieją na spotkanie w przyszłym roku.

Patronem medialnym 6 Żeglarskich Mistrzostw Polski Izb Inżynierów Budownictwa było Radio Olsztyn

Relacja: