Kajakiem po okolicy

36 osób wzięło udział w spływie Kajakowym W-MOIIB „Drwęca 2023” przeprowadzonym w dniach 1-3.09.2023 r.

Czas spędzaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym Elemis, położonym na spokojnym, pachnącym lasem terenie Warmii i Mazur. Położony tuż przy jeziorze Szeląg Mały, mały kompleks domków to wymarzone miejsce do wypoczynku. Pachnące lasy i czyste woda zachęcają do odprężenia,  a także uprawiania aktywności fizycznej. 

Przebieg spotkania :

01.09.23r. (piątek) :

godz. 18.00 – przyjazd uczestników na teren ośrodka i zakwaterowanie.

godz. 20.00 – 24.00 – ognisko i zakąski nie brakowało, koneserski pokaz i degustacja tego co w sadzie spadło i w sposób kontrolowany przyniosło smakowe doznania, koncert wspólne śpiewanie.

02.09.23r. (sobota) :

godz. 00.00 – 2.00 – recital Blues (dyskusje po świt)

godz. 9.00 – śniadanie

godz. 10.30 start trasa ok. 17 km – j. Szeląg Mały, kanał pod wiaduktem kolejowym i drogą krajową nr 16, j. Szeląg Wielki o długości ok. 12 km po pokonaniu połowy długości tego jeziora po ok. 6 km weszliśmy
w odcinek kanału Elbląskiego łączącego j. Szeląg Wielki z j. Pauzeńskim, po drodze śluza w Małej Rusi (Średni spad śluzy wynosi 1,30 metra, maksymalny to 1,64 metra). I wypływamy na wody j. Pauzeńskiego
i za cyplem po lewej stronie wyłania nam się monumentalny most na drodze ekspresowej S7 o długości 340 m– z poziomu wody robi też wrażenie. Potem śluza w Ostródzie i j. Drwęckie i pyszny obiadek.

Film z przekroju trasy w załączeniu.   

18.00 – 20.00 Turniej strzelecki w kategoriach łuk i pistolet pneumatyczny. Stworzyliśmy też 3 oś strzelecką gdzie można było postrzelać z różnego rodzaju broni pneumatycznej (do 17 J)  
Wręczenie nagród.

godz. 20.00 – 24.00 – ognisko i zakąski nie brakowało, koneserski pokaz i degustacja tego co w sadzie spadło i w sposób kontrolowany przyniosło smakowe doznania, koncert wspólne śpiewanie.

03.09.23r. (niedziela) :

godz. 00.00 – 2.00 – recital Blues (dyskusje po świt)

godz. 9.00 – śniadanie

godz. 11.00 start trasa ok. 12 km – rz. Drwęca na odcinku (szuwarowo i kręto ale majestatycznie) od Młyna pod Mariaszkiem do Ostródy. Atrakcja dodana – przenoska przy zwalonym drzewie.

Film z przekroju trasy w załączeniu. 

Podziękowania dla :

Jerzego Żarkiewicza z przygotowanie tras kajakowych (każda organizacja spływu poprzedzona jest wizją miejsca pod względem przydatności trasy do spływu – ustalenie poziomu wody jak również niebezpiecznych przeszkód).

Darka Steckiego za wsparcie organizacyjne w tym dokumentację filmową i przemyślane zdjęcia.

Wojciecha Błażewicza za wsparcie w organizacji turnieju strzeleckiego. Obsługę linii strzeleckiej popper.

Asi i Zbyszka za akompaniament (nikt nie ma tylu śpiewników co Oni). A Zbyszkowi Ratajczykowi za bluesa nocą.

A pozostałym uczestnikom za wspaniały klimat spotkania. Jesteście niesamowici.

Mega kajaki (sprzęt) zwrotne, dobrze się sprawowały na odcinkach jeziornych (nie nosiło ich na boki) a na rzece wąskiej i meandrującej pięknie wchodziły w zakręty. No i mega wiosła zwłaszcza na wąskie odcinki.

A tu wizualizacja wspomnień :