12-13.05.17r. odbył się I Ogólnopolski Turniej Badmintona Inżynierów Budownictwa

I Ogólnopolski Turniej Badmintona Inżynierów Budownictwa o Puchar Przewodniczącego Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odbył się w dnia 12-13.05.2017r. w Kołobrzegu.

Warmińsko-Mazurską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa reprezentowali:

Kol. Henryk Mędrek
Kol. Jarosław Madekszo

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 36 zawodniczek i zawodników reprezentujących sześć izb okręgowych: Lubuską, Łódzką, Małopolską, Śląską, Warmińsko-Mazurską i najliczniejszą Zachodniopomorską, która wystawiła drużyny z Białogardu, Koszalina, Szczecina, Szczecinka i gospodarzy, Kołobrzegu.

Uroczystego otwarcia w kołobrzeskiej Hali Milenium dokonał z-ca Przewodniczącego ZOIIB Pan Jan Bobkiewicz w towarzystwie Jerzego Wolskiego – z-ce Prezydenta Kołobrzegu, Jacka Banasiaka – Dyrektor MOSiR w Kołobrzegi i Zbigniewa Zięby – sędziego głównego turnieju. Po krótkich przemówieniach, przed rozpoczęciem meczów  odbył się występem artystycznym w wykonaniu pary tanecznej. Dominiki Ołów i Jakuba Łowickieg z Klub Tańca Sportowego „Amber” w Kołobrzegu.

Ponad sześć godzin trwały zmagania zawodniczek i zawodników, którzy rozegrali prawie 10 meczów, wykazując sportową postawę. Zawody przebiegały w atmosferze fair-play. Zawody rozgrywano w trzech kategoriach podwójnych i pięć w grach pojedynczych. Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Zmęczeni, ale w dobrych nastrojach wszyscy uczestnicy turnieju oraz zaproszeni goście spotkali się na ceremonii wręczania medali i pucharów. Przed przemówieniami i wręczaniem pucharów ponownie zaprezentowała się kołobrzeska para taneczna w tańcach klasycznych. Po kilkunastominutowym występie przystąpiono do wręczania pucharów i medali. A dokonali tego: z-ca Przewodniczącego ZOIIB Pan Jan Bobkiewicz, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pani Anna Mieczkowska oraz w imieniu Organizatorów Tadeusz Kanas.