W-MOIIB rozpoczęła cykl szkoleń z technologii BIM

Warmińsko-Mazurska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa rozpoczęła cykl szkoleń z technologii BIM. W Olsztynie zebrały się 3 grupy szkoleniowe po 10 osób każda. Następnie odbędą się szkolenia w Elblągu. Szkolenie dla jednej grupy jest dwu dniowe
i odbywa się ze wsparciem komputerowym.

BIM

Skrót BIM (ang. Building Information Modeling) – bezpośrednio tłumacząc na język polski oznacza modelowanie informacji o budynku. Dla nas oznacza on inwestycje budowlaną, którą można stworzyć w wirtualnym świecie zaczynając od koncepcji aż do oddania do użytku. Obiekt stworzony w pełni w technologii BIM ma wszystkie możliwe parametry rzeczywistego obiektu. Dzięki temu można przeanalizować dużo więcej informacji niż w projekcie powstałym w 2D. I co najważniejsze projekt w 2D może być interpretowany tylko przez ludzi bazując na ich doświadczeniu, a projekt w BIM-ie wprowadza dodatkowe wsparcie w postaci różnorodnych programów/raportów ułatwiających i przyśpieszających ową interpretację.

Stosując technologię BIM można dużo łatwiej i szybciej: – przeanalizować koszt, ilość materiałów, czas realizacji, – wyłapać błędy w projekcie, – stworzyć nowatorską konstrukcję, – zaplanować budowę, – i wiele, wiele innych rzeczy, które nam jeszcze do głowy nie przyszły.