Wiadomości Budowlane

Inżynierowie i technicy wszystkich branż łączcie się! Warmińsko – Mazurska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa aktywnie działa w celu obrony interesów swoich członków i nie zamierza się poddać. Nie zgadzamy się ze stanowiskiem prezentowanym w projektach ustawy o architektach, ustawy o inżynierach budownictwa i ustawy – Przepisy wprowadzające oraz ustawy Prawo Budowlane, nie znajdujemy uzasadnienia dla tworzenia rozdzielnych regulacji dla zawodów inżyniera budownictwa i architekta, szczególnie bez woli i wiedzy reprezentantów naszego zawodu. Dlatego też nie zamierzamy siedzieć bezczynnie i przyglądać się sytuacji, działamy! Prosimy śledzić naszą stronę i internetową i profil na Facebooku, umieszczamy wszelkie informacje o zmianach w przepisach, ale przede wszystkim o naszych inicjatywach.

ROZMOWA ŚCIŚLE JAWNA (ODC.201) – MARIUSZ DOBRZENIECKI – CAŁA PRAWDA O BLOKACH Z WIELKIEJ PŁYTY – link

_______________________________________________________________________________

Zamiast konkurować, architekci powinni współpracować z inżynierami

________________________________________________________________________________

Kulisy spraw. Problemy i wyzwania sektora budownictwa

– Wielka płyta miała być projektowana na 50 lat. Te lata minęły i dotychczas nic się nie wydarzyło. Inżynierowie budownictwa są szkoleni do tego, aby to weryfikować, są też kontrole, które odbywają się co 5 lat. To, co robimy w Polsce to monitorowanie czy nie występuje zagrożenie – powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Dobrzeniecki, szef Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

_______________________________________________________________________________

Pomimo bumu budowlanego firmy bankrutują. To nie wszystko! Czy kompetencje budowlańcom chcą zabrać architekci?

 

Architekci vs. inżynierowie budownictwa. Architekci chcą połknąć cały tort! Co na to minister budownictwa?

Najlepsze ustawy załatwia się po cichu… Inżynierowie nakryli architektów na majstrowaniu przy legislacji? O co poszło? Jak zwykle…

Inżynierowie ujawniają lobbing architektów? Zobacz kto i za czym chodzi po ministerstwach ws. wpływów w budowlance!