Runęło rusztowanie. III edycja BMR.

W dniu 17.05.2024 r. odbyły się III Mistrzostwa Polski w Bezpiecznym Montażu Rusztowań w Olsztynie.

BMR – Mistrzostwa w Bezpiecznym Montażu Rusztowań to największe wydarzenie budowlane branży rusztowaniowej w Polsce, które w jednym miejscu zgromadziło przyszłych i obecnych inżynierów, kierowników budów, inspektorów budowlanych, bhp, właścicieli i pracowników firm budowlanych, rusztowaniowych i szalunkowych oraz osób związanych i ciekawych branży budowlanej z ukierunkowaniem na rusztowania i pracę na wysokości.

Podczas mistrzostw odbył się widowiskowy pokaz symulowanej katastrofy rusztowania połączony z ewakuacją poszkodowanych oraz pokazem pierwszej pomocy.
Kulminacją wydarzenia była debata pt. „Śmierć na rusztowaniu, czy nas na to stać?”.

Montaż rusztowań to praca wymagająca precyzji i skupienia, dlatego inicjatywy poprawy standardów bezpieczeństwa w tym obszarze są niezwykle istotne.
Jako jedni z patronów tej fantastycznej imprezy Warmińsko-Mazurska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa wraz z obecnym na miejscu Przewodniczącym W-MOIIB Jarosławem Kuklińskim oraz z Wydziałem Geoinżynierii UWM w Olsztynie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Jacekiem Zabielskim promowaliśmy nasz samorząd, kształcenie wyższe techniczne i zawód inżyniera budownictwa.
Obecność naszego Samorządu i rangę tego wydarzenia zaznaczył również patronat Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz wydawnictwa Inżynier budownictwa.

Wśród wystawców spotkaliśmy również inne zaprzyjaźnione instytucje, m.in:
Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie
Szkoły ZDZ w Olsztynie
Bank Spółdzielczy w Szczytnie
Polski Czerwony Krzyż (PCK)
Polski Czerwony Krzyż Warmińsko-Mazurskie
Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie i wiele innych.

Dziękujemy za organizację i zaangażowanie firmie Rusztowania JURGO i Robertowi Jurkiewiczowi oraz Centrum Szkoleń Branżowych ZDZ w Olsztynie i Sebastianowi Kogut. Już dziś odliczamy czas do kolejnej edycji.

Do obecności dużej grupy młodzieży uczniów średnich szkół technicznych przyczyniła się Warmińsko-Mazurska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, która zasponsorowała autokary.

Do zobaczenia.